Mazury w finale konkursu na nowe cuda natury

PAP
opublikowano: 21-07-2009, 14:22

Wielkie Jeziora Mazurskie reprezentujące Polskę w konkursie na nowe siedem cudów natury weszły do finału - poinformowano we wtorek na stronie internetowej organizatora konkursu, szwajcarskiej fundacji New7Wonders.

Do kolejnego etapu nie zakwalifikowała się natomiast Puszcza Białowieska (wspólnie z Białorusią).

Mazury startowały w kategorii krajobrazów i form polodowcowych, a Puszcza Białowieska w kategorii lasów i parków narodowych. Łącznie kategorii było siedem.

28 finalistów wyłonili eksperci wskazani przez fundację New7Wonders. Do 2011 roku miejsca te będą się ubiegały o miano jednego z siedmiu nowych cudów natury.

Do półfinału konkursu weszło 77 miejsc, na które głosowali internauci. Oprócz kandydatów z Polski zakwalifikowała się m.in. Puszcza Amazońska, szczyty Kilimandżaro i włoski Wezuwiusz oraz pustynie Wadi Rum z Jordanii i Al-hasa z Arabii Saudyjskiej, które przez długie tygodnie rywalizowały z Mazurami w kategorii krajobrazów i form polodowcowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane