mBank: wstępnie 43,6 mln EUR gotówki i 15 mln EUR w akcjach z transakcji Visa

ISBNews
opublikowano: 24-12-2015, 11:09

mBank ma szacunek potencjalnego wpływu transakcji pomiędzy Visa Inc. a Visa Europe Ltd. na poziomie 43,6 mln euro w gotówce i 15 mln euro w akcjach, podała instytucja.

"mBank będzie jednym z beneficjantów transakcji. Zgodnie z otrzymaną informacją potencjalny wpływ transakcji na mBank z tytułu jej rozliczenia obejmuje:

- 43,6 mln euro w gotówce - równowartość 185,1 mln zł,

- 15,0 mln euro w akcjach - równowartość 63,5 mln zł" – czytamy w komunikacie.

Transakcja uzależniona jest od uzyskania stosownych zgód regulacyjnych, a jej finalizacja przewidywana jest na II kwartał 2016 r., podano również.

"Powyższe kwoty mogą zostać skorygowane o koszty transakcji oraz w wyniku ewentualnych uznanych wniosków o korektę przyznanych kwot złożonych przez członków Visa Europe. Członkowie Visa Europe mają prawo do odwołania się. Proces rozpatrywania odwołań będzie trwał do 1 marca 2016 r. W dniu 1 marca 2016 r. decyzje o alokacji będą ostateczne" – czytamy dalej.

Ponadto transakcja pomiędzy Visa Inc. i Visa Europe przewiduje odroczoną płatność typu "earn-out" płatną w gotówce po 16-u kwartałach od rozliczenia transakcji. Wpływ odroczonej płatności (earn-out) na wyniki banku nie jest znany. Warunkiem do udziału w opcji earn-out jest kwalifikowanie się do podziału up-front oraz uczestnictwo w Visa przez kolejne 4 lata od daty finalizacji transakcji, podano również.

mBank (dawniej BRE Bank) należy do czołówki uniwersalnych banków komercyjnych w Polsce. Strategicznym akcjonariuszem mBanku jest niemiecki Commerzbank. Bank jest notowany na GPW w 1992 roku. Aktywa razem banku wyniosły 117,98 mld zł na koniec 2014 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy