Czytasz dzięki

mBank zmniejszył i wydłużył finansowanie CI Games

GSU
opublikowano: 30-06-2020, 11:14

CI Games podpisał z mBankiem aneks do umowy kredytu odnawialnego, która pierwotnie miała wygasnąć 30 czerwca. Na jego mocy limit finansowania został zmniejszony o połowę, a finansowanie wydłużone do 31 marca 2021 r.

Zgodnie z aneksem obecnie maksymalna wartość kredytu odnawialnego to 15 mln zł vs. 30 mln zł podpisanej w styczniu 2018 r.

Obecna wartość zobowiązań CI games wobec mBanku z tytułu tego kredytu to 12,5 mln zł. CI Games w raporcie rocznym informował, że na koniec roku wykorzystanie kredytu w mBanku było na poziomie 19,08 mln zł. Na koniec marca zobowiązania  kredytowe spółki także były na poziomie 19,08 mln zł.

Finansowanie z mBanku przeznaczone jest na produkcję nowych tytułów gier komputerowych w tym m.in. „Sniper Ghost Warrior Contracts 2” oraz „Lords of the Fallen 2”. Według ostatnich zapowiedzi premiera pierwszej z gier zaplanowana jest na czwarty kwartał tego orku.

Zabezpieczeniem kredytu jest m.in. zastaw rejestrowy na 15 mln akcji należących do prezesa Marka Tymińskiego. Przez czas obowiązywania umowy Marek Tymiński zobowiązany jest do posiadania minimum 52.663.570 szt. akcji w kapitale zakładowym spółki, uprawniających do 32,5 proc. Dokładnie takim pakietem akcji obecnie dysponuje prezes.

Audytor CI Games w raporcie z badania sprawozdania za 2019 r. zwracał uwagę na warunki udzielenie kredytu w mBanku. Umowa kredytu zawarta jest do 30 czerwca 2020. W związku z wypowiedzeniem umowy z Defiant na produkcję gry „Lords of the Fallen 2”, która była finansowana kredytem spółka zobowiązała się do niedokonywania  dalszych ciągnień kredytu. Na koniec 2019 r. saldo z tytułu kredytu odnawialnego wynosiło 19,08 mln zł. Zarząd CI Games już kilka miesięcy temu rozpoczął rozmowy z mBankiem na temat znaczącego wydłużeniu finansowania spółki przez bank w ramach dwóch z trzech projektów, na które było przeznaczone finansowanie w ramach tego kredytu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GSU

Polecane