Mc Donald's ujawni prawdę o swoich hamburgerach

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 26-10-2005, 07:09

Już wkrótce nabywcy hamburgerów Big Mac i innych hamburgerów Mc Donald'sa znajdą na opakowaniu informację, że zawiera on prawie połowę dopuszczalnej dziennej dawki tłuszczu.

Już wkrótce nabywcy hamburgerów Big Mac i innych hamburgerów Mc Donald'sa znajdą na opakowaniu informację, że zawiera on prawie połowę dopuszczalnej dziennej dawki tłuszczu.

    Ponadto dowiedzą się ile zawiera on kalorii, protein, węglowodorów, sodu, konserwantów i innych składników -poinformował dyrektor wykonawczy Mc Donald'sa, Jim Skinner.

    Obecnie takie informacje dostępne są tylko w broszurach, które powinny być w każdej restauracji tej sieci oraz na jej stronie internetowej.

    Skinner podkreślił, że umieszczenie informacji o składnikach hamburgerów na ich opakowaniu ułatwi konsumentom podejmowanie decyzji co do ich sposobu odżywiania.

    Mc Donald's jest coraz ostrzej krytykowany, nie tylko w USA, za niezdrową żywność podawaną w jego restauracjach szybkiej obsługi.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane