McAfee zamiast firmy

Kamil Kosiński
28-01-2004, 00:00

Network Asociates promuje się teraz pod nazwą McAfee. Chce też pozyskać więcej partnerów.

W 2003 r. Network Associates podwoił obroty w Polsce. Firma nie ujawnia szczegółów, ale można szacować, że jej przychody wyniosły około 4 mln USD.

— Wzrost zawdzięczamy nie produktom anytwirusowym, ale do zarządzania siecią i do analizy dochodzeniowej, czyli swoistym czarnym skrzynkom rejestrującym wszystkie wydarzenia w sieci. W roku 2004 również liczymy na wzrost, i również nie dzięki typowemu oprogramowaniu antywirusowemu — zaznacza Paweł Malak, country manager Network Associates Polska.

Z nowym rokiem firma zmienia swój wizerunek. Będzie się promować pod marką McAfee. Samej nazwy jednak nie zmieni.

— Z marek, którymi dysponujemy najbardziej rozpoznawalna jest McAfee. Potem Sniffer, a dopiero na końcu Network Associates, czyli sama nazwa firmy. Chcemy to wykorzystać. Pod szyldem McAfee będziemy sprzedawać większość rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa, w tym te, które trafiły do nas ostatnio w wyniku przejęć innych producentów. Produkty do zarządzania siecią pozostaną pod marką Sniffer — informuje Paweł Malak.

Liczba firm partnerskich sprzedających aplikacje Network Associates wzrosła w 2003 roku trzykrotnie. Aktywnych jest 20-30 proc. z nich. To powoduje, że Paweł Malak zweryfikował pierwotne plany i chce zwiększyć liczbę firm partnerskich nie do ponad 100, ale aż do 200-250.

— Produkty antywirusowe są tanie więc i marże dystrybutorów nie są wysokie. Nie specjalizują się oni w tego typu produktach, ale mają je w ofercie na wypadek, gdyby klient zapytał. W praktyce większość z nich sprzedaje rozwiązania antywirusowe raz na dwa-trzy miesiące — tłumaczy Paweł Malak.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Kosiński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / Technologie / McAfee zamiast firmy