MCI dostał 17,5 mln zł za JTT

ZK
21-03-2008, 00:00

Prawie 3,5- -krotnym przebiciem zakończył MCI inwestycję w wierzytelności JTT Computer. Może dostać znacznie więcej.

Prawie 3,5- -krotnym przebiciem zakończył MCI inwestycję w wierzytelności JTT Computer. Może dostać znacznie więcej.

Wrocławski fundusz MCI Management ostatecznie sprzedał za 17,5 mln zł inwestorowi z branży deweloperskiej aktywa spółki Technopolis. Aktywami tymi są akcje JTT Computer, będącego w upadłości producenta komputerów, oraz wierzytelności tej spółki.

„Kwota transakcji została w całości zapłacona przez inwestora” — informuje zarząd MCI.

Technopolis, w której fundusz posiada 100 proc. udziałów, został powołany w czerwcu 2004 r. z założeniem wzięcia udziału w restrukturyzacji JTT Computer. W praktyce skupował wierzytelności tej firmy, które teraz sprzedał z prawie 3,5-krotnym zyskiem.

Transakcja z udziałem spółki Technopolis była pierwszym z planowanych na 2008 r. przez MCI wyjść z inwestycji. Grupa nie ma już aktywów JTT Computer.

— Oprócz ponadprzeciętnych wyników finansowych, osiągniętych w wyniku transakcji uzyskaliśmy gotówkę, która pójdzie na nowe projekty — mówi Andrzej Lis, dyrektor inwestycyjny MCI.

Zupełnie inną sprawą jest proces o odszkodowanie. MCI domaga się od skarbu państwa 38 mln zł za straty, jakie fundusz poniósł, będąc akcjonariuszem JTT Computer (firma na skutek niesłusznie pobranego VAT została doprowadzona do bankructwa)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ZK

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / MCI dostał 17,5 mln zł za JTT