MCI inwestuje w Microtech

ZK
opublikowano: 05-02-2008, 00:00

Dolnośląski fundusz Tomasza Czechowicza wszedł do spółki, która ma trafić na New Connect.

Dolnośląski fundusz Tomasza Czechowicza wszedł do spółki, która ma trafić na New Connect.

Wrocławski fundusz technologiczny — MCI Management —kupił 58,56 proc. udziałów Microtech International. Transakcję wyceniono na 4,74 mln zł. Dodatkowo fundusz ma możliwość dokupienia do końca marca wszystkich udziałów za 3,36 mln zł. Inwestorzy przyjęli informację z zadowoleniem. Kurs poszedł w góre, a na zamknięciu płacono 14,23 zł (plus 6,6 proc.)

Microtech prowadzi działalność w zakresie: systemów audiowizualnych i teletechnicznych, automatyki oraz elektroniki profesjonalnej i zastosowań specjalnych, w tym związanych z technikami radarowymi.

— Inwestycja w Microtech jest kontynuacją naszej strategii. Identyfikujemy najbardziej obiecujące modele biznesowe w sektorze wysokich technologii. Microtech zostanie wniesiony do funduszu aktywów niepublicznych MCI — EuroVentures FIZ zarządzanego przez MCI Capital TFI —mówi Konrad Sitnik, partner MCI oraz prezes MCI Capital TFI.

Zarząd Microtechu planuje w tym roku poprawić ubiegłoroczne wyniki finansowe, które wyniosły około 14 mln przychodów i 1,45 mln zysku netto. Spółka przygotowuje się też do debiutu na rynku New Connect.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ZK

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu