MCI planuje inwestycje w biotechnologie, portale i kanały TV

Internet Securities
opublikowano: 09-02-2006, 15:20

Fundusz MCI Management zapowiada kolejne inwestycje, na które może przeznaczyć 18,3 mln zł.  W grę wchodzą biotechnologie, kolejne portale internetowe lub telewizja, zapowiedział w czwartek prezes MCI Tomasz Czechowicz.

Fundusz MCI Management zapowiada kolejne inwestycje, na które może przeznaczyć 18,3 mln zł.  W grę wchodzą biotechnologie, kolejne portale internetowe lub telewizja, zapowiedział w czwartek prezes MCI Tomasz Czechowicz.

Spółka poszukuje partnera do wejścia w biotechnologie.

„To bardzo obiecujący rynek. Na świecie jego wartość wyceniana jest na 60 mld USD, w Polsce na 100-150 mln USD” – powiedział Czechowicz podczas konferencji prasowej.

Przedstawiciele MCI wierzą, że w Polsce można jeszcze zarobić na niszowych portalach internetowych, typu Bankier.pl. Czechowicz wskazuje jako przykładowe pole do inwestycji portale o tematyce sportowej lub kobiecej.

„Prowadzimy rozmowy z kilkoma takimi portalami internetowymi” – powiedział Czechowicz na konferencji prasowej.

Innym polem do ewentualnych inwestycji funduszu będą specjalistyczne kanały telewizyjne oraz projekty na styku mediów i marketingu.

„To będzie się rozwijało, taki jest trend światowy” – uważa Czechowicz.

Spółka spodziewa się kilkukrotnego zwrotu z inwestycji w portal internetowy Bankier.pl, który jeszcze w tym roku ma zadebiutować na warszawskiej giełdzie.

„Bankier jest już bardzo dobrze przygotowany do debiutu giełdowego” – powiedział Czechowicz.

Mimo dobrych wyników finansowych za 2005 rok – 7,59 mln zł skonsolidowanego zysku netto – spółka nie będzie rozważała możliwości wypłaty dywidendy. Fundusz chętniej zdecydowałby się na buy-back, jak powiedział prezes.

Na koniec 2006 roku spółka chce mieć 150 mln zł aktywów netto. Aby zrealizować te plany, musiałaby zwiększyć obecnie posiadane aktywa o 50%.

„Za pięć lat MCI musi mieć 0,5 mld zł aktywów netto. W przeciwnym wypadku przestanie się liczyć na rynku venture capital” – uważa Czechowicz.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane