MCI poczeka na kasę za JTT

JK
opublikowano: 10-10-2008, 00:00

Co najmniej o pół roku wydłuży się proces o 38 mln zł odszkodowania za upadek producenta komputerów.

Co najmniej o pół roku wydłuży się proces o 38 mln zł odszkodowania za upadek producenta komputerów.

Choć proces wytoczony skarbowi państwa przez MCI trwa już półtora roku, końca nie widać. Wszystko opóźnia się z powodu żółwiego tempa pracy biegłych wyceniających straty, jakie mogła ponieść firma Mariusza Czechowicza na skutek upadku JTT Computer, lidera branży IT, zniszczonego w 2003 r. wadliwymi decyzjami fiskusa.

— Wyznaczeni przez sąd szczecińscy biegli do końca września nie zdążyli wyliczyć strat i poprosili sąd o wydłużenie czasu na sporządzenie opinii do końca lutego 2009 r. Zapewne sąd się na to zgodzi, ponieważ zmiana biegłych wydłużyłaby cały proces jeszcze bardziej. Lepiej już więc, by dokończyli zadanie — mówi Jakub Dziewoński, adwokat MCI.

Problemy biegłych potwierdzają wysoki stopień skomplikowania sprawy. Giełdowy fundusz domaga się od skarbu 38 mln zł odszkodowania za straty, jakie miał ponieść na gwałtownym spadku akcji JTT Computer. Firma Mariusza Czechowicza kupiła je za ponad 10 mln zł. Po jego upadku była zmuszona odsprzedać je za 45 tys. zł, a więc 220-krotnie taniej. Eksperci MCI wycenili rzeczywiste straty i utracone korzyści na 38 mln zł. Sąd uznał, że straty powinni wyliczyć biegli. Zmagają się z zadaniem od 1 lutego 2008 r., kiedy zostali powołani.

Proces rozpoczął się w marcu 2007 r. Skarb reprezentuje Prokuratoria Generalna. Jej prezes Marcin Dziurda jest przekonany, że MCI jako były akcjonariusz nie ma prawa do odszkodowania za producenta komputerów. Uważa, że jeśli już, to odszkodowania mogłoby domagać się samo JTT.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: JK

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / MCI poczeka na kasę za JTT