McLaren szuka pracowników

opublikowano: 10-01-2016, 22:00

McLaren Automotive podwaja liczbę pracowników linii produkcyjnej w swojej bazie w Surrey Firma

McLaren Automotive podwaja liczbę pracowników linii produkcyjnej w swojej bazie w Surrey Firma, która produkuje drogie i szybkie sportowe samochody, planuje dodać drugą zmianę w fabryce. Zatrudnieni dodatkowo 250 osób, które pracę zaczną natychmiast.

McLaren próbuje poradzić sobie z gwałtownym wzrostem popytu na swoje auta. Koncern zapowiedział wcześniej plan zwiększenia rocznej produkcji do 2017 r., do 4 tys. egz., co przy pracy jednozmianowej nie będzie możliwe, bo firma osiągnęła już maksymalne zdolności produkcyjne. McLaren znacznie przyspieszył w ostatnich latach, a w roku zakończonym w grudniu 2014 sprzedał 1649 samochodów.

Poprzedni rok według szacunków był jeszcze lepszy. Niedawno McLaren zakończył produkcję superauta P1, którego ceny zaczynały się od 1 mln GBP. Dużo tańszym modelem jest 570S, ale także w tym przypadku fani marki muszą się liczyć z wydatkiem co najmniej 146 tys. GBP.

Włoskie Ferrari, które jest jednym z głównych rywali McLarena, przez wiele lat ograniczało produkcję do 7 tys. aut, ale ostatnio szefowie zapowiedzieli, że chcą stopniowo zwiększać ten limit. Obie marki rywalizują ze sobą także na torach Formuły 1.

McLaren nie obawia się trudności w znalezieniu dobrych pracowników z doświadczeniem inżynierskim, co jest obecnie problemem wielu firm w Wielkiej Brytanii. Koncern jest przekonany, że przyciągnie talenty marką atrakcyjnego pracodawcy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy