Meblokontakt wychodzi na prostą

RAV
opublikowano: 06-09-2010, 00:00

Dystrybutor mebli z Redy zapowiada w tym roku zysk, który przeznaczy na dokończenie inwestycji pod Puckiem.

Dystrybutor mebli z Redy zapowiada w tym roku zysk, który przeznaczy na dokończenie inwestycji pod Puckiem.

Meblokontakt, dystrybutor detaliczny mebli, który w najnowszym rankingu Gazel Biznesu uplasował się na 136. miejscu w województwie pomorskim, odwołał kryzys w branży.

— W lipcu dostrzegliśmy pierwsze oznaki poprawy po trudnej pierwszej połowie roku. W sierpniu było jeszcze lepiej, a wrzesień rozpoczął się optymistycznie — twierdzi Adam Robaszkiewicz, prezes Meblokontaktu.

W ubiegłymroku w salonach panowała hossa.

— W ogóle nie dostrzegaliśmy kryzysu. Nastąpił on jednak z początkiem 2010 r. Po części spowodowany był ciężką zimą, która wstrzymała prace budowlane. W efekcie obroty w pierwszym półroczu zmniejszyły się o około 20 proc. r/r — mówi Adam Robaszkiewicz.

Podkreśla jednak, że jeśli ożywienie rozpoczęte w lipcu utrzyma się, cały rok Meblokontakt zamknie na plusie.

— To konieczny warunek, aby zakończyć inwestycję wartą 4,5 mln zł, którą rozpoczęliśmy w czwartym kwartale 2009 r. — mówi prezes pomorskiej Gazeli.

Chodzi o budowę salonu sprzedaży o powierzchni 3000 mkw. niedaleko Pucka, częściowo finansowanej kredytem. Zakończenie inwestycji planowane jest na początek 2012 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: RAV

Polecane