Mech: Fuzja Pekao z BPH nie byłaby korzystna dla rynku

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 13-12-2005, 16:12

Zdaniem Cezarego Mecha, wiceministra finansów i zastępcy przewodniczącego Komisji Nadzoru Bankowego, fuzja Pekao z Bankiem BPH nie byłaby korzystna dla rynku.

Zdaniem Cezarego Mecha, wiceministra finansów i zastępcy przewodniczącego Komisji Nadzoru Bankowego, fuzja Pekao z Bankiem BPH nie byłaby korzystna dla rynku.

    "Ta fuzja, jeśli chodzi o kwestie koncentracji, nie jest korzystna. Jeśli chodzi o nadzór bankowy, to on musi między innymi stwierdzić, czy podmiot daje rękojmię i musi też skorzystać z opinii MSP" - powiedział dziennikarzom Mech.

    "Czas podjęcia decyzji w tej sprawie przez KNB, w znacznym stopniu uzależniony jest od pracy głównego inspektora" - dodał.

  Włoski UniCredito zwrócił się do nadzoru bankowego o zgodę na wykonywanie prawa głosu na WZA Banku BPH. KNB chce zbadać, jaki wpływ na stabilność sektora bankowego w Polsce będzie miała fuzja Pekao i Banku BPH.

    W połowie listopada KNB informowała, że Generalny Inspektorat Nadzoru Bankowego nadal oczekuje od UniCredito uzupełnienia dokumentów potrzebnych do rozpatrzenia tego wniosku.

    Józef Wancer, prezes Banku BPH w ubiegłym tygodniu informował, że spodziewa się decyzji KNB w tej sprawie pierwszym kwartale przyszłego roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane