Media: Amazon rozważa przejęcie wytwórni filmowej Metro-Goldwyn-Mayer

opublikowano: 18-05-2021, 06:28

Wiadomość o fuzji Discovery z WarnerMedia ożywiła spekulacje w amerykańskich mediach o możliwości przejęcia przez Amazon.com wytwórni filmowej MGM, która jest właścicielem praw m.in. do filmów o Jamesie Bondzie.

W poniedziałek jako pierwszy o toczących się negocjacjach poinformował serwis The Information. Według innych mediów rozmowy toczą się od tygodni, a wartość transakcji może sięgnąć 9-10 mld USD.

O sprzedaży MGM mówi się od lat. Tuż przed świętami Bożego Narodzenia w ubiegłym roku The Wall Street Journal donosił, że wytwórnia filmowa wynajęła Morgan Stanley i LionTree do sprawdzenia zainteresowania na rynku. Spekulowano wówczas, że chętne może być Apple. Obecnie z nieoficjalnych informacji wynika, że rozmowy Amazon-MGM spowolniły po ogłoszeniu fuzji Discovery z WarnerMedia.

Głównym atutem MGM jest bogata biblioteka tytułów, zawierająca 5,2 tys. filmów, 17 tys. godzin programów telewizyjnych, prawa do filmów o Jamesie Bondzie, które przyniosły ponad 7 mld USD wpływów z biletów oraz filmów z serii Rocky i Creed, które łącznie wygenerowały ponad 1 mld USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane