Media: Barcelona rozmawia o sprzedaży praw za 600 mln EUR

opublikowano: 03-06-2022, 12:13
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Serwis El Confidencial donosi, że FC Barcelona rozmawia o sprzedaży Bank of America części praw telewizyjnych za 600 mln EUR, informuje Bloomberg.

El Confidencial twierdzi, powołując się na anonimowe źródła, że słynny klub piłkarski ze stolicy Katalonii wycofał się z negocjacji z funduszem CVC w sprawie sprzedaży 8 proc. praw do transmisji telewizyjnych meczów. Obecnie ma analizować propozycję Bank of America. 16 czerwca ma odbyć się głosowanie członków klubu w sprawie sprzedaży 25 proc. praw telewizyjnych, donosi El Confidencial.

fot. Forum
fot. Forum

Bloomberg zwraca uwagę, że byłoby to zaangażowanie Bank of America w kolejnym hiszpańskim klubie. Jest już w grupie banków wspierających przebudowę stadionu Realu Madryt.

El Confidencial donosi także, że Goldman Sachs rozmawia z FC Barcelona o zwiększeniu wsparcia finansowego. Amerykański bank udostępnił wcześniej klubowi 525 mld EUR, przypomina Bloomberg.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane