Media: Fiat negocjuje 5 mld EUR kredytu i myśli o fuzji z PSA Peugeot Citroen

MD
opublikowano: 22-01-2009, 10:20

Fiat rozmawia o kredytach z bankami, potrzebuje ponad 5 mld EUR, napisał dziennik Il Sole 24 Ore. La Repubblica donosi tymczasem, że włoski koncern rozważa fuzję z francuskim PSA Peugeot Citroen.

Il Sole pisze, że na czele konsorcjum banków, które mają udostępnić Fiatowi ponad 5 mld EUR, może stanąć Intesa Sanpaolo. Pozostałe banki, od których pochodziłyby pieniądze, to UniCredit, BNP Paribas, UBS i Calyon. Il Sole twierdzi, że pieniądze miałyby posłużyć do sfinansowania działań związanych z niedawno ogłoszoną strategiczną współpracą Fiata z Chryslerem. 

La Repubblica twierdzi, że rodzina Agnelli, największy akcjonariusz Fiata, rozważa połączenie spółki z francuskim koncernem PSA Peugeot Citroen. Dziennik pisze, że prezes Fiata Sergio Marchionne opowiada się za taką fuzją, jako niezbędną w obliczu zbliżającej się konsolidacji branży. La Repubblica informuje, że aby doprowadzić do połączenia spółek niezbędne byłoby podwyższenie kapitału Fiata o 2 mld EUR i zamianę akcji uprzywilejowanych na zwykłe. Dziennik podkreśla, że rodzina Agnelli miałaby utrzymać znaczący pakiet akcji spółki powstałej w wyniku fuzji.

MD, Bloomberg

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Polecane