Media: Google rezygnuje z własnego autonomicznego auta

opublikowano: 13-12-2016, 14:35

Google wycofuje się z pomysłu stworzenia własnego samochodu autonomicznego, donosi serwis bgr.com powołując się na „rzetelne źródła”.

amiast tworzenia autonomicznego samochodu Google ma połączyć siły z producentem aut. Współpraca ma doprowadzić do uruchomienia usługi powszechnego udostępniania aut autonomicznych do końca przyszłego roku.
Już wcześniej w tym roku Google i Fiat Chrysler ogłosiły współpracę nie ujawniając jej szczegółów oprócz tego, że będą współpracować przy tworzeniu autonomicznych minivanów. Fiat Chrysler pracuje nad prototypem bazującym na modelu Pacific, informowały media.

Zobacz więcej

Tak wygląda prototyp auta Google fot. Google

Bgr.com zwraca uwagę, że zwolennikiem stworzenia w całości auta autonomicznego przez Google był Sergey Brin, założyciel spółki. Innego zdania byli inne ważne osoby w Googlem, m.in. prezes Larry Page i dyrektor finansowa Ruth Porat.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, bgr.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu