Media: Lufthansa negocjuje przejęcie większości aktywów Air Berlin

opublikowano: 17-08-2017, 15:44
aktualizacja: 17-08-2017, 15:46

Lufthansa negocjuje przejęcie większości samolotów i najatrakcyjniejszych "slotów" upadłej linii Air Berlin. Ma poparcie władz, które chcą powstania tzw. narodowego czempiona, informuje Reuters powołując się na doniesienia niemieckich mediów.

Air Berlin, drugi niemiecki przewoźnik lotniczy, ogłosił we wtorek niewypłacalność. Rząd Niemiec udzielił spółce 150 mln EUR pożyczki pomostowej na podtrzymanie działalności przez trzy miesiące i utrzymanie ok. 7,2 tys. miejsc pracy w kraju.

Zobacz więcej

youtube.com

Sueddeutsche Zeitung pisze, że Lufthansa chciałaby przejęć do 90 ze 140 samolotów Air Berlin. W piątek ma o tym rozmawiać z zarządcą upadłościowym przewoźnika prezes Lufthansy Carsten Spohr.

Prezes Air Berlin, Thomas Winkelmann, mówił wcześniej, że przewoźnik prowadzi negocjacje z trzema firmami z branży lotniczej i z co najmniej dwoma chce zawrzeć umowy do końca września.

RedaktionsNetzwerk Deutschland (RND) informuje, że według jego anonimowych źródeł Lufthansa oraz należące do niej Eurowings i Condor prawdopodobnie przejmą większość najcenniejszych tzw. slotów, czyli praw do lądowania na lotniskach o określonej porze.

Minister transportu Alexander Dobrindt wsparł pomysł przejęcia przez Lufthansę większości aktywów Air Berlin. Stwierdził, że Niemcy potrzebują „narodowego czempiona” w lotnictwie międzynarodowym.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu