Media: Merkel planuje spotkanie UE ws. polityki migracyjnej

  • PAP
opublikowano: 17-06-2018, 09:33
aktualizacja: 17-06-2018, 09:34

Kanclerz Angela Merkel planuje spotkanie przywódców tych państw Unii Europejskiej, które tak jak Niemcy zmagają się z kryzysem uchodźczym - poinformował w sobotę późnym wieczorem niemiecki dziennik "Bild" na swej stronie internetowej.

Merkel chciałaby rozmawiać o kryzysie uchodźczym i sposobach jego rozwiązania z przywódcami m.in. Włoch, Grecji i Austrii.

Do tego spotkania miałoby dojść jeszcze przed regularnym szczytem UE zaplanowanym na 28-29 czerwca, nie wykluczone, że w przyszły weekend. "Na razie jednak, data i lista uczestników tego nadzwyczajnego spotkania nie została ustalona. Jesteśmy na etapie jego planowania" - powiedział niemieckiej gazecie przedstawiciel włoskiego rządu.

Angela Merkel stoi w obliczu kryzysu we własnym rządzie ws. polityki migracyjnej. Szef bawarskiej CSU Horst Seehofer, który jest także federalnym ministrem spraw wewnętrznych, domaga się zaostrzenia polityki azylowej, m.in. zakazu wjazdu do Niemiec dla migrantów, którzy zostali zarejestrowani jako uchodźcy w innym państwie UE bądź nie mają dokumentów tożsamości.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu