Media: we Francji zatrzymano rosyjskiego biznesmena Kerimowa

PAP
opublikowano: 21-11-2017, 19:46
aktualizacja: 21-11-2017, 19:47

Deputowany wyższej izby rosyjskiego parlamentu, Rady Federacji, biznesmen Sulejman Kerimow został w poniedziałek zatrzymany na lotnisku w Nicei – podała we wtorek agencja RIA Nowosti, powołując się na rosyjskie przedstawicielstwo dyplomatyczne.

Agencja Reutera powiadomiła, powołując się na francuską prokuraturę, że zatrzymanie ma związek z uchylaniem się od płacenia podatków.

Jak podała RIA Nowosti, Kerimow znajduje się na komisariacie policji, a przedstawicielowi rosyjskiego konsulatu generalnego w Villefranche-sur-Mer udało się z nim spotkać.

Attache prasowa rosyjskiej ambasady we Francji Anna Szłyczkowa powiedziała portalowi RBK, że Kerimowa zatrzymano w poniedziałek późnym wieczorem po przylocie z Moskwy. „Dowiedzieliśmy się o tym już wczoraj i od razu po otrzymaniu informacji pracownikowi naszej kancelarii w Marsylii udało się spotkać z Kerimowem” – powiedziała. Jak dodała, do spotkania doszło na komisariacie w Nicei w nocy z poniedziałku na wtorek.

„Jesteśmy przez cały czas w stałym kontakcie i zabiegamy o jego niezwłoczne zwolnienie” – oznajmiła.

Kerimow reprezentuje Dagestan w Radzie Federacji od 2008 r. Według pisma Forbes jest jednym z 200 najbogatszych biznesmenów Rosji – zajmuje 21. miejsce z majątkiem 6,3 mld dol. Należy do niego m.in. pakiet kontrolny akcji spółki Nafta Moskwa.

Wiosną gazeta „Nice Matin” pisała, że w willi Hier, należącej ponoć do Kerimowa, przeprowadzono rewizję, a policja w Antibes prowadzi śledztwo w sprawie zakupu po zaniżonej cenie nieruchomości na Lazurowym Wybrzeżu celem ucieczki od podatków. Współpracownik biznesmena zaprzeczał wtedy, by do Kerimowa należała jakakolwiek nieruchomość za granicą.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu