Mediatel: po zakupach wejdzie powszechna oferta dla detalu

KL
opublikowano: 13-01-2009, 00:00

Operator telekomunikacyjny sfinalizuje wkrótce przejęcie spółki technologicznej. Rozmowy z dystrybucyjną trwają.

Operator telekomunikacyjny sfinalizuje wkrótce przejęcie spółki technologicznej. Rozmowy z dystrybucyjną trwają.

Mediatel zapowiadał jesienią kilka przejęć. Sprawa jest nadal aktualna, chociaż nie ze wszystkimi spółkami udało mu się porozumieć. Najbliżej szczęśliwego finału jest transakcja dotycząca spółki technologicznej.

— W czwartek zbiera się rada nadzorcza. Jeżeli dostaniemy zgodę, wkrótce przejmiemy tę spółkę. Mam nadzieję, że uda się to przeprowadzić do końca stycznia — mówi Marcin Kubit, prezes Mediatela.

Nie udało się natomiast dojść do porozumienia z właścicielami spółki internetowej, posiadającej własną bazę klientów.

Prezes Mediatela zapowiadał również, że chciałby kupić sieć dystrybucji, i to niekoniecznie związaną z telekomunikacją. Firma miałaby przez nią sprzedawać swoje dotychczasowe usługi: TelePIN (rozmowy w technologii internetowej) i TelePIN mobi (usługi komórkowe). Przejęcie sieci dystrybucyjnej miałoby też pomóc sprzedawać nową szerszą ofertę dla klientów detalicznych.

— Oferta jest już dostępna dla obecnych klientów, a sposób jej szerszego wprowadzenia na rynek zależeć będzie od finału negocjacji o zakupie sieci dystrybucyjnej. Rozmowy jeszcze trwają. Do końca kwartału okaże się, czy dojdzie do transakcji — wyjaśnia Marcin Kubit.

Dodaje, że obniżyły się wyceny rynkowe firm, ale ma to też drugą stronę — właściciele zastanawiają się, czy sprzedawać udziały taniej.

Spółka podawała niedawno, że w 2009 r. planuje poprawę wyników o 15-20 proc. dzięki wzrostowi organicznemu, a jeśli uda się akwizycja, wzrost może być jeszcze wyższy.

Mediatel wkrótce stanie się częścią holdingu telekomunikacyjnego. Właściciel Mediatela — fundusz Rasting — przejmie Magnę Polonię, do której trafią udziały Mediatela.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KL

Polecane