Mediatel rozważa fuzje umożliwiające rozwój

PAP
13-07-2007, 15:06

MediaTel, który w czerwcu podpisał list intencyjny z firmą Długie Rozmowy w sprawie możliwości połączenia obu spółek, prowadzi podobne rozmowy także z innymi firmami, które umożliwiłyby spółce rozwój działalności detalicznej - poinformował PAP prezes MediaTela Wojciech Gawęda.

18 czerwca MediaTel podał, że podpisał list intencyjny z firmą Długie Rozmowy (DR SA) w sprawie możliwości połączenia obydwu spółek, a list ten miał być ważny przez 30 dni. W przypadku ewentualnego połączenia obu firm, na rynku pojawiłby się drugi co do wielkości, po TP SA, operator rynku hurtowego w Polsce.

Spółka Długie Rozmowy informowała zaś na początku lipca, że prowadzi rozmowy nie tylko z MediaTelem, ale też z innymi inwestorami strategicznymi. Do funduszu Nordkapp Equity Partners LLC, który jest głównym akcjonariuszem DR SA, wpłynęła oferta kupna ze strony spółek kontrolowanych przez Supernovacapital.

"Mamy jeszcze trochę czasu do 18 lipca i wtedy będzie komunikat. My w przyszłym tygodniu spotykamy się na takie podsumowujące rozmowy" - powiedział PAP Gawęda.

"Rozmawiamy też ze wszystkimi i tu jest dużo swobody z każdej strony. Mogę szukać innych firm, które pomogą mi zbudować interes detaliczny i z takimi firmami rozmawiam, ale nie chcę mówić z iloma. Po prostu rozmawiam" - dodał.

Model biznesowy spółki telekomunikacyjnej Długie Rozmowyáoparty jest na sprzedaży usługápartnerom na rynku hurtowym oraz klientom na rynku usług detalicznych. Firma posiada 47 punktów styku z TP na terenie Polski.

Od czerwca tego roku, korzystając z łączy TP SA, spółka DR SA świadczy usługi szybkiego dostępu do Internetu w technologii xDSL oraz usługę abonamentu. Do 2009 roku firma planuje osiągnąć poziom 200.000 klientów detalicznych.

MediaTel SA świadczy pełną gamę usług, w tym połączeń międzynarodowych, międzystrefowych, do sieci komórkowych oraz lokalnych na bazie własnego prefiksu 1031 z możliwością automatycznego wyboru przez preselekcję. Świadczy także usługi dostępu do Internetu i transmisji danych.

(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Mediatel rozważa fuzje umożliwiające rozwój