Medort zapowiada rozwój na rynku rosyjskim

PAP
opublikowano: 17-11-2011, 13:21

Polski producent i dystrybutor sprzętu ortopedycznego, Medort SA planuje do połowy 2012 r. uzyskać w Rosji certyfikację na wszystkie swoje produkty. Docelowo w 2014 roku spółka chce osiągnąć na terenie Federacji Rosyjskiej 50 proc. swoich obrotów.

Po niedawnym zakupie węgierskich spółek Rehab-Trade i Rehab-Trademark Kft., Medort kontroluje tamtejszy rynek. Obecnie koncentruje się na rozwoju i ekspansji w Rosji - poinformowano PAP w komunikacie spółki.

Jak podkreśla wiceprezes zarządu Medort SA Michał Perner, wszystkie produkty spółki posiadają certyfikaty europejskie i są od lat w obrocie na terenie UE. Rynek rosyjski wymaga jednak uzyskania odrębnych certyfikatów oraz specjalnych pozwoleń na sprzedaż każdego produktu.

"Następstwem certyfikacji produktu jest zezwolenie na jego wprowadzenie na teren Federacji Rosyjskiej, co otwiera dla spółki szerokie perspektywy udziału w przetargach oraz dostawach do sklepów detalicznych. Poważną część certyfikatów już uzyskaliśmy, reszta powinna do nas spłynąć do połowy przyszłego roku” – zapewnia Perner.

Obecnie w Rosji Medort sprzedaje buty, sprzęt nierefundowany oraz sprzęt rehabilitacyjny. Według przedstawicieli spółki, duże sukcesy na tamtejszym rynku odnosi grupa urządzeń sygnowanych marką Parapodium, które umożliwiają pacjentom z porażeniem kończyn dolnych samodzielne poruszanie.

Według Pernera, po wprowadzeniu pełnej gamy produktów, Medort zamierza generować w Rosji nawet 50 proc. swoich obrotów.

Grupa Medort jest liderem polskiego rynku sprzętu rehabilitacyjno-ortopedycznego. Spółka, eksportująca produkty swoich marek do wielu krajów, swą dalszą ekspansję planuje na takie kraje, jak Chorwacja, Rumunia, Słowacja i Litwa.

Medort SA powstała w 1988 r. i była pierwszą prywatną firmą produkującą sprzęt ortopedyczny w Polsce. Grupa posiada sieć sprzedaży obejmującą ponad 80 własnych i partnerskich placówek w całej Polsce.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Medort zapowiada rozwój na rynku rosyjskim