Megapożyczka Tencent Holdings

opublikowano: 29-08-2019, 11:39

Chiński gigant mediów społecznościowych, koncern Tencent Holdings pożyczył z rynku aż 6,5 mld USD. To największy, ale i najtańszy kredyt denominowany w dolarach zaciągnięty przez rynkowego potentata, który przebił zobowiązania konkurentów.

Pięcioletnia pożyczka oprocentowana jest na 85 punktów bazowych ogółem  poprzez marżę odsetkową w wysokości 80 pb w stosunku do stawki Libor, twierdzą źródła agencji Bloomberg. Wskaźnik ten jest najniższy w porównaniu do kredytów zaciąganych przez bezpośrednich konkurentów spółki, w tym takich gigantów jak Alibaba Group Holdings i Baidu, których pożyczki też pozostają daleko w tyle za Tencent.

Tencent
Zobacz więcej

Tencent fot. Bloomberg

Do tej pory najwyższą wartość w Chinach miał zaciągnięty w kwietniu 2017 r. kredyt przez Alibaba Group Holdings o wartości 5,15 mld USD.

Kredyt Tencent, który zostanie wykorzystany na refinansowanie i ogólne cele korporacyjne, udzielony został przez dziewięć podmiotów, w tym Bank of America i Bank of China Hong Kong

Dane Bloomberga wskazują, że w tym roku wolumen kredytów konsorcjalnych w regionie Azji z wyłączeniem Japonii jest najniższy od 2013 r., a marże odsetkowe są na najniższym poziomie od 2017 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy