Megakontrakt Elektrobudowy

KAP
opublikowano: 30-01-2008, 00:00

Katowicka spółka chwali się wielką umową na ponad 121 mln zł. Co więcej, zapowiada kolejne duże kontrakty.

Katowicka spółka chwali się wielką umową na ponad 121 mln zł. Co więcej, zapowiada kolejne duże kontrakty.

Elektrobudowa, specjalizująca się w pracach elektromontażowych i produkcji rozdzielnic prądu, podpisała megakontrakt, opiewający wstępnie na 121,3 mln zł.

— To największy kontrakt w historii Elektrobudowy. Obecnie wartość portfela zamówień szacuję na 530-540 mln zł — mówi Jacek Fal- tynowicz, prezes Elektro- budowy.

Umowę na 121 mln zł giełdowa spółka zawarta z niemiecką firmą Areva NP. Kontrakt dotyczy montażu instalacji elektrycznych, w tym montażu kabli i urządzeń rozdzielczych, aparatury kontrolno-pomiarowej i automatyki oraz udziału w rozruchu dla części reaktorowej w nowo budowanej elektrowni atomowej Olkiluoto 3 w Finlandii. Prace montażowe mają ruszyć w marcu 2008 r., a zakończą się w 2011 r.

— Uczestniczymy w kilku projektach o jeszcze większych wartościach. Ale ewentualne podpisanie umów nastąpi już raczej w drugiej połowie roku — dodaje prezes Faltynowicz.

Po porannym komunikacie akcje Elektrobudowy były na lekkim plusie. Przy niewielkich obrotach w ciągu sesji papiery nadal drożały i ostatecznie notowania zakończyły kursem 179 zł za walor, o 3,8 więcej niż w poniedziałek.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KAP

Polecane