Megakontrakt na utrzymanie KSI ZUS podpisany

GSU
opublikowano: 02-03-2018, 10:58
aktualizacja: 02-03-2018, 11:01

Comarch i ZUS podpisały wart 242 mln zł czteroletni kontrakt na utrzymanie Kompleksowego Systemu Informatycznego ZUS.

Przybliża to ZUS do pierwszej w historii zmiany wykonawcy, którym obecnie jest Asseco, a Comarch do przejęcia utrzymania system. Nie przesądza to jednak o tym, że Comarch przejmie utrzymanie, gdyż przed krakowską spółką jeszcze długa droga.

Po podpisaniu umowy Comarch otrzyma dostęp do pełnej dokumentacji i będzie miał miesiąc na przedstawienie koncepcji przejęcia systemu. Do końca czerwca będzie mógł korzystać z transferu wiedzy w postaci 100 osobodni. Na pełne przejęcie systemu będzie miał rok. Do czasu przejęcia nie będzie otrzymywał wynagrodzenia. 

Łączna wysokość kar umownych naliczonych z tytułów wskazanych w umowie to maksymalnie 50 proc. wynagrodzenia brutto. 

Równolegle ZUS negocjuje umowę z Asseco Poland na świadczenie usług utrzymania systemu w okresie przejściowym(obecna kończy się z końcem marca). Umowa ma być roczna z możliwością skrócenia jej trwania. ZUS już w listopadzie 2017 r. podpisał z Asseco list intencyjny w sprawie nowej umowy na okres przejściowy. Asseco wyraziło gotowość podpisania umowy przy cenie niższej o 10 proc. w stosunku do warunków z obecnie obowiązującego kontraktu. 

Asseco złożyło w tym tygodniu skargę na wyrok KIO, która odrzuciła odwołanie spółki od wyników przetargu na utrzymanie KSI ZUS.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GSU

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / IT&Internet / Megakontrakt na utrzymanie KSI ZUS podpisany