Megatrendy w biznesie. Kolejna rewolucja na rynku e-płatności? (VIDEO)

Justyna Smolińska
opublikowano: 06-12-2017, 21:10
aktualizacja: 06-12-2017, 21:10

Jak mówią uczestnicy Impact fintech’17, mamy do czynienia z istotnym przełomem, gdzie coraz rzadziej korzystamy z płatności gotówkowych i kart płatniczych, a częściej wybieramy nowe rozwiązania, jak płatności mobilne i portfele cyfrowe. Jakie są megatrendy w biznesie i jakich rozwiązań oczekuje dzisiejszy klient?

- Dzisiejszy poranny Ipact zdominowała dyskusja o trendach. Ja skoncentrowałem się na takich trzech, które jako Mastercard widzimy. Po pierwsze zmieniają się oczekiwania klientów wobec tego co dostarczamy, są coraz bardziej wymagający i chcą, żeby wszystko było więcej niż superekstra i oczywiście są mniej lojalni do brandów. Kolejna sprawa to bezpieczeństwo - bez bezpieczeństwa nie ma finansów. I oczywiście telefony komórkowe przejmują kontrolę nad nami, nad światem i są takim naszym pośrednikiem z siecią internetową - mówi Bartosz Ciołkowski, dyrektor generalny polskiego oddziału Mastercard Europe

Bartosz Ciołkowski
Zobacz więcej

Bartosz Ciołkowski

Zdaniem Bartosza Ciołkowskiego, mając obecnie nieograniczony dostęp do informacji, klienci dokonują wyboru produktu kierując się ceną, albo niezwykłą superjakością, której oczekują. Nie dezyduje już lojalność i przywiązanie do marki. Oprócz tego wszyscy coraz chętniej korzystają z rozwiązań mobilnych.

- Dzisiaj telefon robi dla nas wszystko. No i w płatnościach oczywiście wiemy o tym, że telefonem możemy zapłacić, ale to nad czym w tej chwili bardzo intensywnie pracujemy, to żeby taką płatność przyjąć. Potrzebujemy więcej urządzeń, więcej możliwości przyjmowania płatności, rozwiązania softwarowe na telefonach, które mamy w kieszeni, są taką rzeczą której potrzebujemy. Przygotowujemy się do pilotażu wraz z Polskimi Płatnościami, żeby przetestować takie rozwiązanie również w Polsce niedługo - mówi Bartosz Ciołkowski, dyrektor generalny polskiego oddziału Mastercard Europe

Mastercard pracuje też nad nowym rozwiązaniem, które może zmienić rynek e-płatności w Polsce.

- Działa to bardzo prosto. Zbliżamy kartę do telefonu, wprowadzamy kwotę i zapłacone.Czyli dokładnie jak na terminalu, tylko tę funkcję przejmuje telefon - mówi Ciołkowski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Justyna Smolińska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Fintech 2017 / Megatrendy w biznesie. Kolejna rewolucja na rynku e-płatności? (VIDEO)