Meinl AI będzie prywatyzować lotniska w Modlinie i Bydgoszczy

DI, IAR
24-01-2008, 08:30

Austriacka spółka giełdowa Meinl Airports International będzie prywatyzować dwa polskie lotniska. Tak twierdzi w  dzisiejszym wydaniu austriacki dziennik "Ă–sterreich".

Według gazety, lotniskowa spółka koncernu Meinl pokonała wielkie firmy międzynarodowe i stanie się inwestorem strategicznym dwóch polskich portów lotniczych. "Ă–sterreich" twierdzi, że jednym z nich jest "istniejące lotnisko wojskowe pod Warszawą, które ma być przekształcone w lotnisko pasażerskie".

Chodzi o przyszły port lotniczy Warszawa-Modlin. Drugim ma być zaś regionalne lotnisko w Bydgoszczy. To duży sukces dla nękanego turbulencjami koncernu Meinla - uważa austriacka gazeta.

W pierwszym etapie ma on przejąć po jednej czwartej udziałów w spółkach zarządzających lotniskami. W drugim podwyższy ich kapitał tak, że po zakończeniu operacji będzie posiadać po 49 procent ich akcji, co jest górną granicą udziałów, jakimi inwestor może dysponować w polskich lotniskach.

Rzecznik Meinla, Nadine Gilles, nie potwierdziła wprost przejęcia obu lotnisk mówiąc, że nie może zdementować faktu rozmów, ale nie wolno jej wypowiadać się na temat ich szczegółów. "Faktem jest, że Polska jest dla nas nadzwyczaj interesującym rynkiem", dodała w rozmowie z austriacką gazetą.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, IAR

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Meinl AI będzie prywatyzować lotniska w Modlinie i Bydgoszczy