Czytasz dzięki

Mekka polskiej informatyki

MK
opublikowano: 20-08-2014, 00:00

Gdzie powstanie polska Dolina Krzemowa?

Polska Dolina Krzemowa najszybciej powstanie w Krakowie, Wrocławiu lub Warszawie, bo w tych miastach studentów kierunków technicznych jest najwięcej — przewidują autorzy raportu firmy Sedlak & Sedlak. W 2013 r. największą liczbą absolwentówuczelni technicznych mógł się pochwalić Kraków. Było ich ponad 12,6 tys. We Wrocławiu ich liczba wyniosła 7,3 tys., a w Warszawie — niespełna 7,1 tys. Na dalszych miejscach uplasowały się Poznań (5,2 tys.) i Łódź (4,1 tys.).

Za Krakowem jako liderem krajowego IT przemawia też to, że od 2009 r. zanotował największy — o prawie 40 proc. — wzrost liczby instytucji i firm związanych z wysokimi technologiami. Dla porównania: w Warszawie ten wskaźnik przekroczył 12 proc. Z drugiej strony, to w stolicy jest największe skupisko ośrodków badawczych i przedsiębiorstw z sektora ITC (teleinformatyka), w tym krajowych central międzynarodowych korporacji — jak Microsoft, Oracle czy EMC.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MK

Polecane