Meksyk może podnieść stopy w obronie peso

opublikowano: 09-11-2016, 08:12

Meksykański bank centralny rozważy podniesie głównej stopy procentowej o przynajmniej 75 punktów bazowych w celu obrony peso, jeśli Donald Trump wygra wybory prezydenckie w USA donosi Reuters powołując się na trzech ekonomistów.

Gwałtowna przecena peso, kurs zniżkuje o ponad 13 proc., schodząc do najniższego poziomu od dwóch dekad, to następstwo komentarzy Trumpa, który wzywa do renegocjowania układów handlowych, w tym z Meksykiem oraz zbudowania muru na południowej granicy USA.

Zobacz więcej

Peso meksykańskie

Bloomberg

Zdaniem ekonomistów, na których powołuje się agencja, Banco de Mexico może na nadzwyczajnym środowym posiedzeniu podnieść benchmarkową stopę od 75 do 150 punktów bazowych. Jeden z nich uważa przy tym, że instytucja może zdecydować się na interwencyjną sprzedaż rezerw walutowych, ewentualnie wymianę z amerykańską Rezerwą Federalną, w zależności jak będzie rozwijać się sytuacja na peso.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu