Meksyk: Straty wywołane huraganami mogą sięgnąć 2,8 mld dolarów

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 03-11-2005, 18:19

Straty spowodowane huraganami, które w zeszłym miesiącu dotknął południową część kraju mogą sięgnąć 30 miliardów pesos (2,8 miliarda dolarów) - powiedział w środę prezydent Meksyku Vicente Fox.

Straty spowodowane huraganami, które w zeszłym miesiącu dotknął południową część kraju mogą sięgnąć 30 miliardów pesos (2,8 miliarda dolarów) - powiedział w środę prezydent Meksyku Vicente Fox.

    Fox dodał, że federalne fundusze na pokrycie strat spowodowanych huraganami Stan i Wilma sięgają 4 miliardów pesos (370 mln USD), a  rząd uzupełni je do około 9 miliardów pesos (840 mln USD). Prezydent ocenił, że całkowity koszt odbudowy będzie jednak dużo wyższy.

    "Wierzę, że jeśli połączymy środki z ubezpieczeń, pomoc rządu i władz lokalnych plus to co zostanie zebrane z akcji charytatywnych, to szybko uzbieramy potrzebne 30 miliardów" - powiedział Fox.

    Fox poprosił również Kongres federalny o to, by już teraz wyasygnował  miliard dolarów z dodatkowych 8 miliardów, które izba niższa przeznaczyła w przyszłorocznym budżecie państwa na pomoc ofiarom klęsk żywiołowych.

    Do tej pory rząd federalny wydał 400 milionów dolarów na pomoc ofiarom kataklizmu, z czego 330 milionów trafiło do stanów, które najbardziej ucierpiały w wyniku huraganu Stan.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane