Meller: brytyjska propozycja budżetu unijnego nie do zaakceptowania dla Polski

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 09-12-2005, 13:02

Minister spraw zagranicznych Stefan Meller oświadczył w piątek w Sejmie, że brytyjska propozycja budżetu unijnego na lata 2007-2013 w obecnej formie jest dla Polski nie do zaakceptowania. Minister przedstawiał posłom rządową informację nt. budżetu UE.

Minister spraw zagranicznych Stefan Meller oświadczył w piątek w Sejmie, że brytyjska propozycja budżetu unijnego na lata 2007-2013 w obecnej formie jest dla Polski nie do zaakceptowania. Minister przedstawiał posłom rządową informację nt. budżetu UE.

    Jak podkreślił, przyjęcie propozycji brytyjskiej oznaczałoby dla Polski utratę około 6 miliardów euro w stosunku do tego, co proponował w czerwcu Luksemburg. "Polska, jeden z najsłabiej rozwiniętych krajów Unii Europejskiej, miałaby wziąć na siebie prawie jedną czwartą wszystkich redukcji" - powiedział Meller.

    Zdaniem ministra zapowiedź Wielkiej Brytanii, że jeszcze przed szczytem Rady Europejskiej w przyszłym tygodniu przedstawi nowy, zmodyfikowany projekt unijnego budżetu, "napawa nadzieją, że negocjacje uda się zakończyć jeszcze w tym roku". Nowy pakiet musiałby jednak uwzględniać wszystkie zastrzeżenia, które pod adresem prezydencji zostały zgłoszone w ostatnich dniach" - podkreślił.  

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane