Meller: Brytyjskie propozycje nie satysfakcjonują nikogo

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 07-12-2005, 18:01

Brytyjska propozycja budżetu Unii Europejskiej na lata 2007-13 nie satysfakcjonuje ani jednego państwa - powiedział minister spraw zagranicznych Stefan Meller w środę po posiedzeniu szefów dyplomacji państw UE w Brukseli.

Brytyjska propozycja budżetu Unii Europejskiej na lata 2007-13 nie satysfakcjonuje ani jednego państwa - powiedział minister spraw zagranicznych Stefan Meller w środę po posiedzeniu szefów dyplomacji państw UE w Brukseli.

"Dzisiejsze wypowiedzi (ministrów) podczas spotkania były krytyczne, w mniejszym bądź większym stopniu. Propozycje brytyjskie nie satysfakcjonują ani jednego państwa" - oświadczył Meller.

Dodał, że sam powiedział, że propozycja brytyjska jest nie do zaakceptowania i Polska zawetowałaby przyjęcie budżetu UE na lata 2007-13 w tej formie. "Ale w najbliższych dniach wszystko może się zdarzyć" - dodał, nawiązując do zapowiedzi, że Brytyjczycy przedstawią nową propozycję jeszcze przed szczytem 15-16 grudnia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane