Meller zapowiada wzmocnienie współpracy z Francją i Niemcami

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 07-11-2005, 19:36

Minister spraw zagranicznych Polski Stefan Meller, który po raz pierwszy uczestniczył w poniedziałek w Brukseli w posiedzeniu unijnych szefów dyplomacji, zapowiedział chęć wzmocnienia współpracy Polski z Niemcami i Francją.

Minister spraw zagranicznych Polski Stefan Meller, który po raz pierwszy uczestniczył w poniedziałek w Brukseli w posiedzeniu unijnych szefów dyplomacji, zapowiedział chęć wzmocnienia współpracy Polski z Niemcami i Francją.

"Nie myślę, że tylko do tych dwóch krajów trzeba ograniczać współpracę, ale bardzo chętnie w najbliższym czasie będę rozmawiał i osobno i wespół z ministrami spraw zagranicznych tych dwóch państw (Niemiec i Francji)" - powiedział na konferencji prasowej w Brukseli Meller. Dodał, że jest już wstępnie umówiony z obydwoma politykami.

Szef francuskiej dyplomacji Philippe Douste-Blazy powiedział PAP w poniedziałek, że rozmawiał w Brukseli z Mellerem i zaprosił go do Paryża.

"Istnieje bardzo dobry moment, by do dwustronnej współpracy polsko-francuskiej dodać nowe impulsy" - powiedział Meller, który był niegdyś ambasadorem RP w Paryżu.

"Co do Niemiec, to ostatnio bywały rozmaite problemy, a te najtrudniejsze - dotykające przeszłości i pamięci historycznej - są bardzo bolesne. Ale, jak się przez to przejdzie, człowiek jest mądrzejszy. Być może teraz jest taki moment, by spokojnie pomówić o przeszłości i przyszłości" - powiedział Meller.

Ministrem spraw zagranicznych Niemiec w rządzie Angeli Merkel ma być Frank-Walter Steinmeier.

Szef polskiej dyplomacji dodał, że jest głęboko przekonany, że miejsce Polski jest w UE. "Jestem przekonany, że po klęsce szczytu europejskiego powinniśmy pomóc Europie w złapaniu drugiego oddechu" - powiedział.

Meller odrzucił też doniesienia, że rząd rozważa renegocjowanie traktatu akcesyjnego. "Nie słyszałem, od kiedy ten rząd funkcjonuje, by ktokolwiek wypowiadał się o renegocjacji. Nie ma o czym mówić" - powiedział. 

Pytany o wrażenie z pierwszego posiedzenia unijnej Rady Ministrów przyznał, że wiązało się ono dla niego z wielkim napięciem. "To tak, jakby człowiek jadł całe życie kluski i nagle mu dają homara i on nie wie do czego te sztućce służą. Tak się dzisiaj czuję cały dzień" - zażartował Meller.

Inga Czerny, Michał Kot

To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
×
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane