Menedżer sprzedał za 300 mln USD katalog płyt Taylor Swift bez jej wiedzy

opublikowano: 17-11-2020, 07:47

Scooter Braun sprzedał firmie inwestycyjnej pierwsze sześć płyt nagranych przez Taylor Swift za ok. 300 mln USD, dowiedział się nieoficjalnie Bloomberg.

Braun, menedżer takich gwiazd jak Justin Bieber i Ariana Grande, został właścicielem katalogu płyt amerykańskiej piosenkarki w ubiegłym roku w ramach przejęcia za ok. 300 mln USD wytwórni muzycznej Big Machine z Nashville.

Taylor Swift poinformowała w mediach społecznościowych, że nabywcą katalogu jej płyt jest Shamrock Holdings. Podkreśliła, że o transakcji dowiedziała się po jej zawarciu. Twierdzi, że próbowała wcześniej odzyskać prawa do swoich pierwszych płyt.

- Już po raz drugi moja muzyka jest sprzedawana bez mojej wiedzy – napisała piosenkarka na Twitterze.

Taylor Swift, fot. Bloomberg
Taylor Swift, fot. Bloomberg

Shamrock, który rozpoczął działalność jako fundusz inwestycyjny członków rodziny Walta Disney’a, wyraził nadzieję na współpracę ze Swift. Piosenkarka zasygnalizowała, że będzie to możliwe jedynie wtedy, kiedy nie będzie ona przynosiła korzyści Scooterowi Braunowi.

Sprzedaż katalogu płyt Swift pozwoliła Braunowi i jego inwestorom odzyskać niemal wszystkie pieniądze wydane na Big Machine i zachować pozostałe aktywa, powiedział jeden z informatorów Bloomberga. Wytwórnia należy do jednej z topowych w branży muzyki country.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane