Menedżer Volkswagena skazany w USA na 7 lat więzienia

opublikowano: 07-12-2017, 07:14
aktualizacja: 07-12-2017, 07:14

Czołowy menedżer Volkswagena w Stanach Zjednoczonych został skazany na siedem lat więzienia za  rolę jaką odegrał w trwającym przez dekadę programie niemieckiego producenta samochodów, który oszukiwał w trakcie testów emisji spalin, donosi dziennik The New York Times.

Skazanie Olivera Schmidta, byłego menedżera Volkswagena z Michigan, było ostatnim krokiem w wielkim skandalu, który nadszarpnął reputację niemieckiej  firmy i kosztował producenta ponad 20 mld USD w formie kar i rozliczeń.

Prawo, więzienie, skazany
Zobacz więcej

Prawo, więzienie, skazany fot. Fotolia

Wyrok, w tym grzywna w wysokości 400 tys. USD, wydany został przez sędziego Seana F. Coxa w Federalnym Sądzie Okręgowym w Detroit cztery miesiące po tym, jak 48-letni Schmidt przyznał się do udziału w spisku w celu oszukania rządu federalnego i naruszenia ustawy o czystym powietrzu. Wyrok jest zgodny z oczekiwaniami prokuratury.

Schmidt, który jest obywatelem Niemiec, jest najwyższym rangą pracownikiem Volkswagena, który został skazany w ramach dochodzenia w Stanach Zjednoczonych.

W Volkswagenie Schmidt pracował od 1997 r. i był dyrektorem generalnym biura inżynieryjnego i środowiskowego firmy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu