Menedżerka odchodzi od Buffetta, aby naśladować jego model we własnej firmie

opublikowano: 19-09-2019, 09:28

Tracy Britt Cool odchodzi po dekadzie pracy dla Berkshire Hathaway aby poprowadzić własną firmę, która będzie naśladować model biznesowy wehikułu inwestycyjnego Warrena Buffetta.

Cool zaczęła pracować w 2009 roku dla Berkshire jako asystentka finansowa Buffetta. Po pięciu latach słynny inwestor powierzył jej kierowanie spółką Pampered Chef. Obecnie Cool zakłada swoją firmę, która będzie inwestować w spółki z racji skali działalności nie budzące zainteresowania jej dotychczasowego pracodawcy.

- Są spółki, w których moim zdaniem jest wielka wartość i możliwość wyniesienia na wyższy poziom, ale które są zbyt małe dla Berkshire – powiedziała Cool.

Buffett, który przyjął do pracy 25-letnią absolwentkę Harvardu po tym, jak zgłosiła gotowość do wykonywania dla niego każdej pracy, nie ma wątpliwości co do zdolności Cool.

- Była strażakiem. Cokolwiek jej zleciłem, robiła to najlepiej jak się da – powiedział.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Polecane