Menedżerki: płeć wpływa negatywnie na nasze zarobki

AT
opublikowano: 24-01-2011, 10:19

Kobiety nadal zarabiają mniej niż ich koledzy na porównywalnych stanowiskach.

Jak pokazało badanie Talent Clubu "Polski menedżer 2010: kwalifikacje, sukces, zarobki", o takim nieprzystawaniu mówi większość menedżerów bez względu na płeć, ale ich odsetek jest większy w przypadku pań. Wysokość swoich zarobków za nieadekwatną lub raczej nieadekwatną uważa 72 proc. menedżerek i 58 proc. menedżerów. Kobiety twierdzą, że mimo doświadczenia i osiągniętego stanowiska na ich wynagrodzenie negatywnie wpływa płeć.
Menedżerkom przypisuje się inny styl kierowania ludźmi niż meżczyznom. Uważa się, że są bardziej nastawione na współpracę z zespołem, gdy mężczyźni wolą bardziej autorytarny styl zarządzania. Co ciekawe, właśnie umiejętności współpracy z zespołem respondenci uznali za najważniejsze.
- Tylko menedżer, który ma odpowiednie cechy interpersonalne, potrafi zjednać i przekonać ludzi do swojej wizji i może odnieść sukces. Jego siłą jest zgrany zespół - twierdzi Anna Wilk, socjolog z Uniwersytetu Wrocławskiego.
Jak jednak uważa Tomasz Hoffman z firmy Learn Up, menedżer powinien umieć łączyć miękkie umiejętności z twardymi - innowacyjnością, skłonnością do ryzyka, a także przeprowadzaniem zmian.

Kobiety zarabiają mniej od mężczyzn.
Kobiety zarabiają mniej od mężczyzn.
None
None
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AT

Polecane