Mennica Skarbowa zwiększyła zysk czterokrotnie

opublikowano: 12-11-2020, 08:08

W III kwartale 2020 zysk netto Mennicy Skarbowej wzrósł o 282 proc. do 6,89 mln zł.

Przychody spółki zwiększyły się o 82 proc. do 135,5 mln zł, a EBITDA o 180 proc. do 5,7 mln zł.

Po trzech kwartałach firma ma 15,1 mln zł zysku netto, tj. ponad 5 razy więcej niż w analogicznym okresie 2019 r.

Rekord:
Rekord:
Mennica Skarbowa, kierowana przez Jarosław Żołędowskiego, zanotowała w III kwartale rekordowe wyniki.
ARC

– Cieszy nas bardzo powtarzalność wyników finansowych, bo tak należy ocenić trzeciego kwartał w porównaniu do pierwszego tego roku. Drugi kwartał tego roku był lekko zaburzony w wyniku postępującej pandemii i kłopotów z dostawami złota. Obecne wyniki to efekt przyjętej polityki zarządczej i kontynuacji pełnego wykorzystania potencjału tendencji pobytu i podaży na rynku złota. Już od kilku lat rozwijamy się w tempie liniowym, teraz to po prostu przyspieszyło ze względu na okoliczności – podkreśla Jarosław Żołędowski, prezes Mennicy Skarbowej.

W trzecim kwartale 2020 r. Mennica Skarbowa sprzedała ponad 0,5 t złota, a w sumie od początku bieżącego roku ok.1,5 tony, czyli o 70 proc. więcej niż przez pierwsze trzy kwartały 2019. Obecnie największą popularnością cieszą się sztabki i monety bulionowe o wadze 1 uncji (31,1 grama), a także sztabki 100-gramowe.

Zarząd spółki zapowiada uruchomienie nowej usługi - przechowywania złota w skrytce depozytowej w skarbcu w Polsce. Trwają także prace nad giełdą złota online, która powinna ruszyć do końca I półrocza 2021r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane