Mercor inwestuje, ale nie przejmie

  • Anna Pronińska
17-01-2014, 00:00

Producent zabezpieczeń przeciwpożarowych na inwestycje chce wydać 20 mln zł.

Dla zarządu Mercora, który za 221 mln zł sprzedał biznes oddzieleń przeciwpożarowych grupie Assa Abloy, priorytetem jest teraz wypłata dywidendy. — Nie mniej niż 50 proc. wartości transakcji zostanie wypłacona akcjonariuszom prawdopodobnie w postaci dywidendy.

Czekamy na opinię audytora o takiej możliwości. Mamy nadzieję, że uda się ją zrealizować jednorazowo. Z pozostałych pieniędzy prawie 60 mln zł poszło na spłatę kredytów. Praktycznie nie mamy już zadłużenia — twierdzi Krzysztof Krempeć, prezes Mercora i główny akcjonariusz. Polityka dywidendowa ma być kontynuowana.

— Po zamknięciu transakcji możemy realizować inne plany. Nie zakładają one jednak akwizycji. Choć na rynku dużo się dzieje i zdarzają się ciekawe oferty, skupimy się na rozwoju organicznym — mówi Krzysztof Krempeć. W planach spółki jest rozwój oferty produktów, zwiększenie potencjału działów handlowych i rozbudowa zakładów produkcyjnych.

Na te projekty zamierza przeznaczyć ponad 20 mln zł w minimum dwa lata. — Chcemy także starać się o dotacje na innowacyjność z nowego rozdania unijnego. Rozważamy również skorzystanie m.in. z leasingu zwrotnego przy rozbudowie zakładów — mówi prezes Mercora.

Mercor nie podaje portfela zleceń. Wiadomo, że rozmawia o dużych zamówieniach w Polsce i za granicą. Powinny być sfinalizowane w kilka miesięcy.

— Poziom inwestycji w naszym sektorze w Polsce w tym roku będzie zbliżony do 2013 r. Tak wynika z naszych obserwacji i kontaktów z biurami projektowymi. Kolejne lata, czyli 2015-16, oceniam pozytywnie. Dzięki dotacjom będzie więcej inwestycji, m.in. w budownictwie użyteczności publicznej — uważa Krzysztof Krempeć.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Pronińska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Mercor inwestuje, ale nie przejmie