Mercor posądzony o nieuczciwą konkurencję

KZ
09-12-2013, 08:15

Hörmann-Polska złożył w gdańskim sądzie pozew przeciwko Mercorowi, w którym zarzuca nieuczciwą konkurencję. Firma domaga się 282 tys. zł.

Chodzi o wprowadzaniu do obrotu w Polsce wyrobów budowlanych (wybranych drzwi przeciwpożarowych) rzekomo naruszających przepisy Ustawy o wyrobach budowlanych z dnia 16 kwietnia 2004 r. w zakresie spełniania deklarowanej klasy ognioodporności. Powód swoje twierdzenia opiera na własnej analizie wybranych egzemplarzy produktów emitenta zakupionych w 2011 r.

"W ocenie Zarządu, wniesione powództwo jest całkowicie bezzasadne, a wskazane w pozwie zastrzeżenia dotyczące wspomnianych powyżej wyrobów nie znajdują potwierdzenia w faktach. Wskazane w pozwie produkty są zgodne z przepisami prawa oraz wiążącymi normami, były wielokrotnie poddawane atestom oraz certyfikacjom wg obowiązujących norm, a czynienie przez nie zadość wymogom określonym w odpowiednich regulacjach zostało wielokrotnie i regularnie potwierdzone przez właściwe jednostki badawcze" - podano w komunikacie.

Mercor zapowiedział przesłanie do sądu odpowiedzi i wniosek o oddalenie powództwa.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Mercor posądzony o nieuczciwą konkurencję