Merkel: doszło do aneksji Krymu

PAP
opublikowano: 11-03-2014, 19:30

Kanclerz Niemiec Angela Merkel podczas spotkania z klubem parlamentarnym swojej partii CDU we wtorek określiła sytuację na Krymie mianem aneksji - podała agencja dpa. Szefowa rządu opowiedziała się za kontynuacją rozmów z Rosją.

Działania podejmowane przez Rosję oznaczają złamanie wszystkich regulacji w prawie międzynarodowym ustanowionych w okresie powojennym - powiedziała parlamentarzystom swojej partii Merkel. Podkreśliła, że należy nadal wspierać Ukrainę, pomimo incydentów w rodzaju ustawy o języku.

Szefowa niemieckiego rządu opowiedziała się za "spokojnym, lecz stanowczym" kursem wobec Rosji. "Chodzi o to, by zrobić wszystko co możliwe w celu niedopuszczenia do zerwania rozmów z Rosją" - podkreśliła Merkel. Berlin powinien jej zdaniem kierować się oprócz wrażliwości także "pewną twardością" w obronie europejskich wartości. Kanclerz zwróciła uwagę, że wdrożenie dalszych sankcji przeciwko Rosji odbije się negatywnie na krajach UE. Uznała za ważne, by Europejczycy "od Lizbony do Rygi" zachowali w tej sytuacji jedność.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane