Merkel odwołała spotkanie z liderami niemieckiego biznesu

opublikowano: 05-03-2021, 15:56

Kanclerz Angela Merkel odwołała wideokonferencję z liderami niemieckiego biznesu w piątek. Powodem jest kwestia darmowych testów na koronawirusa dla pracowników firm.

Merkel nie jest zadowolona z propozycji liderów biznesu, dotyczących testów, dowiedział się nieoficjalnie Bloomberg. Kanclerz liczyła na konkretne propozycje przed spotkaniem.

Angela Merkel, fot. Bloomberg
Angela Merkel, fot. Bloomberg

Merkel poinformowała o spotkaniu z liderami niemieckiego biznesu w środę, kiedy przedstawiała plan łagodzenia ograniczeń wprowadzonych w związku z pandemią. Kanclerz mówiła, że jego częścią jest testowanie pracowników na COVID-19 w zakładach, przynajmniej raz w tygodniu.

Przed piątkowym spotkaniem szefowie niemieckich blue chipów z DAX ogłosili własną propozycję. Szybko została jednak odrzucona, bo była niezgodna z rządową strategią, przewidującą pierwszeństwo osób chorych i starszych. Merkel podkreślała, że z tego powodu sama dotąd się nie zaszczepiła.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane