Merkel ostrzega Chiny przed możliwymi restrykcjami

opublikowano: 24-05-2018, 12:18
aktualizacja: 24-05-2018, 12:19

Kanclerz Niemiec Angela Merkel powiedziała, że Chiny stoją w obliczu „ograniczeń” inwestycyjnych w Europie, jeśli szerzej nie otworzą krajowego rynku, informuje Bloomberg.

Por spotkaniu z premierem Chin Li Keqiang, Merkel powiedziała, ze obie strony są „oddane wolnemu i uczciwemu handlowi”. Li podkreślił tymczasem poparcie Chin dla europejskich starań w celu utrzymania nuklearnego porozumienia z Iranem, z którego wycofały się Stany Zjednoczone.

Angela Merkel
Zobacz więcej

Angela Merkel Bloomberg

- Rozumiemy, że Chiny ciągle się rozwijają, jednak widzimy również, że w niektórych obszarach Chiny są absolutnym liderem technologicznym. I w tych obszarach chcemy oczywiście równorzędnego dostępu. W przeciwnym razie, doprowadzi to nas do wprowadzenia stopniowych ograniczeń – przypuszczalnie zbyt wielu, a to nie byłoby dobre – powiedziała Merkel podczas spotkania w Pekinie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Merkel ostrzega Chiny przed możliwymi restrykcjami