Merkel poinformowała o planowanym spotkaniu z prezydentem

PAP
opublikowano: 20-11-2017, 05:48
aktualizacja: 20-11-2017, 05:48

Kanclerz Niemiec Angela Merkel poinformowała w poniedziałek o planowanym spotkaniu z prezydentem Niemiec, Frankiem-Walterem Steinmeierem. Celem spotkania jest poinformowanie prezydenta o fiasku rozmów prowadzonych w celu sformowania koalicyjnego rządu - podał Reuters.

Zobacz więcej

Angela Merkel, kanclerz Niemiec

Bloomberg

Kanclerz Angela Merkel powiedziała w poniedziałek, że spotka się z niemieckim prezydentem aby poinformować go, że nie udało jej się utworzyć koalicyjnego rządu z Zielonymi i Wolną Partią Demokratyczną (FDP).

Decyzja o spotkaniu z prezydentem Frankiem-Walterem Steinmeierem, który ma prawo zwołać przedterminowe wybory, sygnalizuje, że Merkel nie będzie dążyć do stworzenia mniejszościowego rządu z Zielonymi po nieoczekiwanym wycofaniu FDP z rozmów koalicyjnych.

"To jest dzień głębokiej zadumy" - powiedziała Merkel. "Jako kanclerz, zrobię wszystko, by kraj był dobrze zarządzany w nadchodzących, trudnych tygodniach".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu