Merkel: polsko-niemieckie stosunki gospodarcze są bardzo bliskie

  • PAP
opublikowano: 16-02-2018, 13:49
aktualizacja: 16-02-2018, 13:50

Rozmawialiśmy o stosunkach polsko-niemieckich; one są bardzo bliskie, nasze gospodarki są ze sobą połączone, wymiana handlowa jest bardzo dobra; chcemy zrobić wszystko, aby rozwój współpracy był kontynuowany - powiedziała kanclerz Niemiec Angela Merkel po spotkaniu z premierem Mateuszem Morawieckim.

Zobacz więcej

Angela Merkel, kanclerz Niemiec

Bloomberg

"Rozmawialiśmy o stosunkach polsko-niemieckich, które są bardzo intensywne i bliskie jeżeli chodzi o naszą współpracę gospodarczą. Nasze gospodarki są połączone ze sobą, wymiana w handlu kształtuje się bardzo dobrze i co istotne to to, że nie ma pojedynczych dużych inwestycji, ale mówimy tu o szerokim froncie współpracy i kooperacji między firmami średniego sektora" - powiedziała Merkel.

Zadeklarowała, że Niemcy chcą zrobić wszystko, aby ta współpraca była kontynuowana. "Chcę też, by nasze społeczeństwa były ze sobą w ciągłym kontakcie i aby współpraca polsko-niemiecka rozwijała się bardzo dobrze" - podkreśliła.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu