Merkel rozważa złagodzenie warunków pomocy dla Grecji

KŁ, Bloomberg
opublikowano: 17-08-2012, 15:32

Kanclerz Niemiec Angela Merkel rozważa poluzowanie warunków pomocy Grecji, wzbudzając sprzeciw członków koalicji, którzy nie zgadzają się na dalsze ustępstwa.

Zobacz więcej

Angela Merkel, fot. Bloomberg

Rząd Merkel jest rozdarty pomiędzy pobłażliwością dla Grecji, która zmaga się ze spełnieniem warunków pomocy zagranicznej, a trwaniem w nieugiętej postawie, że premier Antonis Samaras powinien dotrzymać swoich obietnic.

Takiego zdania są Klaus-Peter Willsch z CDU i Frank Schaeffler z FDP, którzy udzielili telefonicznych wywiadów z agencją Bloomberg. Obaj głosowali przeciwko antykryzysowej polityce Angeli Merkel.

- Oficjalna linia członków koalicji w stosunku do Grecji jest za utrzymaniem twardego dyskursu. Niektórzy jednak testują jak ten twardy dyskurs można ewentualnie obalić - powiedział Willsch.

Zdaniem Schaeffler, choć jeszcze jest za wcześnie, by stwierdzić co się stanie, gdy Grecja nie dostosuje się do warunków pomocy, Merkel prawdopodobnie będzie szukała kompromisu z Samarasem, tak by obie strony zachowały twarz.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KŁ, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu