Merkel sugeruje, że wróci do pracy naukowej

PAP, DI
opublikowano: 31-08-2019, 21:11

Kanclerz Niemiec Angela Merkel zasugerowała w sobotę, że wróci do pracy naukowej po zakończeniu kariery politycznej. Kadencja szefowej rządu RFN kończy się w 2021 roku.

"Wszystkie uniwersytety, które przyznały mi honorowy doktorat i tak o mnie usłyszą, kiedy przestanę już być kanclerzem" - oznajmiła Merkel, odbierając 17. już tytuł doktora honoris causa. Tym razem od Wyższej Szkoły Handlowej w Lipsku (HHL).

"Wrócę i zostanę na dłużej, a nie tak krótko, jak dzisiaj" - żartowała, odbierając wyróżnienie.

Skorzystała z okazji, by złożyć hołd mieszkańcom Lipska, którzy przed upadkiem muru berlińskiego w każdy poniedziałek wychodzili na ulice swojego miasta, żądając reform i wznosząc hasło: "Wir sind das Volk" (To my jesteśmy narodem).

"Jako osoba, która tu studiowała w czasach NRD, wiem jakiej odwagi wymagała konfrontacja z reżimem" - oznajmiła.

Laudację na uroczystości wygłosiła Christine Lagarde, wciąż jeszcze szefowa Międzynarodowego Funduszu Walutowego i już wkrótce prezes Europejskiego Banku Centralnego.

"Kanclerz Merkel wywarła wpływ na miliony kobiet na całym świecie. Mogę to potwierdzić. Jestem jedną z nich" - mówiła Francuzka.

Angela Merkel deklaruje, że chce sprawować swój urząd do końca kadencji. Nie jest jednak pewne, czy rząd wielkiej koalicji (CDU/CSU-SPD) dotrwa do 2021 roku.

fa44e31e-90f7-11e9-bc42-526af7764f64
Poza scenariuszem
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE
Poza scenariuszem
autor: Marek Wierciszewski
Wysyłany co dwa tygodnie
Marek Wierciszewski
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP, DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy