Czytasz dzięki

Merkel: szczyt kryzysowy UE wyraźnym sygnałem dla euro

DI, PAP
opublikowano: 18-10-2011, 20:44

Jak oświadczyła we wtorek kanclerz Niemiec Angela Merkel, poświęcony rozwiązaniu kryzysu zadłużeniowego szczyt Unii Europejskiej w najbliższą niedzielę będzie jednoznacznym sygnałem dla euro.

"Będzie bardzo wyraźnym wyznaniem tego, że czujemy się odpowiedzialni za euro" - powiedziała Merkel w Berlinie po spotkaniu z prezydentem Urugwaju Jose Alberto Mujicą.

"Uważam, że będziemy już także mogli podjąć stosowne ważne decyzje, za którymi pójdą dalsze decyzje" - dodała szefowa niemieckiego rządu. Jak zaznaczyła, niedzielny szczyt będzie wprawdzie ważnym krokiem, ale po nim nastąpią dalsze kroki.

"Chodzi o przezwyciężenie kryzysu zadłużeniowego" - podkreśliła Merkel. Według niej, problemów powstałych w ciągu dziesięcioleci nie da się załatwić w trakcie jednego szczytu. Potrzebna jest dalsza, długofalowa praca. Gospodarcza pomyślność nie tylko Europy zależy zarówno od ustabilizowania euro, jak i od przezwyciężenia kryzysu zadłużeniowego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane