Merkel: w sprawie G8 nie ma żadnych nowych decyzji

P AP
opublikowano: 18-03-2014, 14:53

Kanclerz Angela Merkel powiedziała we wtorek, że w sprawie planowanego na czerwiec spotkania grupy państw G8 w Soczi nie zapadły żadne nowe decyzje. "Prace przygotowawcze zostały zawieszone, poza tym nie zapadły żadne nowe decyzje" - oświadczyła Merkel.

Francuski minister spraw zagranicznych Laurent Fabius informował wcześniej na antenie radia Europe-1, że udział Rosji w grupie G8 został zawieszony. Ma to związek z działaniami Moskwy na Krymie. "Jeśli chodzi o G8 (...), postanowiliśmy zawiesić udział Rosji, pozostałych siedem państw spotka się bez Rosji" - powiedział Fabius, cytowany przez agencję Associated Press. Francuski minister poinformował o tym również na Twitterze. "Jeśli chodzi o G8, postanowiliśmy zawiesić udział Rosji" - napisał.

Przywódcy państw grupy G7 potępili na początku marca "jaskrawe pogwałcenie" suwerenności Ukrainy przez Rosję i oświadczyli, że zawieszenie przygotowań do szczytu pozostanie w mocy "do czasu, aż powstaną warunki sprzyjające do merytorycznych dyskusji na forum G8".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: P AP

Polecane