Merlin.pl wynajmie 13 tys. m2 powierzchni w Good Point Puławska pod Warszawą

ISBnews
01-04-2014, 12:11

Merlin.pl wynajmie 13 tys. m2 powierzchni w centrum logistycznym Good Point Puławska w Łubnej pod Warszawą, podało Panattoni Europe, które odpowiedzialne jest za komercjalizację obiektu.

"Panattoni Europe, lider rynku powierzchni przemysłowych w Polsce podpisał umowę najmu na powierzchnię w Good Point Puławska. Nowym klientem centrum dystrybucyjnego, należącego do funduszu inwestycyjnego AEW Europe, jest sklep internetowy Merlin.pl. Przeprowadzona przez dewelopera komercjalizacja objęła ponad 13 000 m2 powierzchni" - czytamy w komunikacie.

Panattoni przypomina, że Merlin.pl to jeden z najstarszych i największych polskich sklepów internetowych. Firma rozpoczęła działalność jeszcze w 1999 roku jako księgarnia, natomiast obecna oferta sklepu to ponad 300 tysięcy produktów począwszy od książek, poprzez multimedia, zabawki i kosmetyki, kończąc na grach. Obecnie Merlin.pl należy do Czerwonej Torebki.

Centrum logistyczne Good Point Puławska należy do PBWII Fund, natomiast Panattoni Europe jest odpowiedzialny za komercjalizację wolnej powierzchni i obsługę istniejących umów najmu.

"Komercjalizacja powierzchni Good Point Puławska to z jednej strony przykład dywersyfikacji usług Panattoni Europe, z drugiej potwierdzenie rozwoju rodzimego sektora e-commerce. Jako kraj jesteśmy jednym z najszybciej rosnących rynków sprzedaży internetowej w Europie z 20-proc. przyrostem każdego roku. To między innymi z tego powodu odnotowujemy wzrost zainteresowania tych firm powierzchnią magazynową" - powiedziała senior development manager w Panattoni Europe Katarzyna Wojtasiewicz, cytowana w komunikacie.

Good Point Puławska to centrum logistyczne w Łubnej pod Warszawą. Składa się z jednego obiektu o powierzchni 43 500 m2 (biura i magazyny), dostosowanej do potrzeb wysokiego składowania. Położone jest przy drodze krajowej nr 79, 15 km od Południowej Obwodnicy Warszawy (S2) i 25 km od centrum miasta.

Aktualnie Panattoni Europe realizuje 233 600 m2 nowej powierzchni magazynowej w Polsce, w tym dwa obiekty dla firmy Amazon w Poznaniu i pod Wrocławiem. Od początku roku deweloper oddał do użytku ok. 100 000 m2 powierzchni w ramach projektów dedykowanych dla takich firm, jak Castorama Polska (50 000 m2) czy Polaris (33 600 m2).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBnews

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Merlin.pl wynajmie 13 tys. m2 powierzchni w Good Point Puławska pod Warszawą